Son Kripto Bükücü
Son Kripto Bükücü50'sinden sonra bu işlere bulaşmış , hayal peşinde koşan fani...Tecrübelerimi paylaşıyorumBu sayfadan edindiğiniz bilgilerle yapacağınız yatırımların sonuçlarından sorumlu değilim , bilginize

Metaverse’den Anladığım

Metaverse

Uzun zamandır duyduğum ama bir türlü fırsat bulup üzerinde detaylı durmadığım bir konuydu Metaverse.

Geç kaldığımıda düşünüyorum , ama bazı tesadüfler sonucu kendimi bir anda ortasında buldum. Daha detaylı araştırdığımda kendi anladığımı paylaşacağım. Benden teknik anlatım beklemeyin , belki daha sonra. ( şu anda bende yeni öğreniyorum )

İnsanların son yıllardaki yaşam tarzındaki değişiklikten yola çıkılmış aslında. Bakmışlar ki herkes zamanının %40-50 sini elindeki telefonla veya bilgisayarında , internet ortamında geçiriyor. Eski alışkanlıklar kalmadı, yenisi dijital ortam. Farkındasınızdır artık evlilikler bile buradan yapılan etkileşimle başlıyor. Benim yaşıma yakın arkadaşlar daha net anlıyordur, şu anda çok farklı bir dünyaya doğru gidiyoruz.

Bunu gören dijital alem patronları, ( okuduğuma göre fikri ortaya atan Zuckerberg ) madem siz burada bu kadar zaman geçiriyorsunuz, o zaman orada size sanal bir dünya kuralım demişler. Tabi her fikir gibi buda duysusal 🙂 Şu anda internette yapılan sosyal ağlar, alışveriş , bilgiye erişim , oyunlar her türlü etkileşim. Metaverse ile size bunlar yeni bir dünya ile sunuluyor. Bunların dışında gerçek hayatta yapabildiğiniz bir çok şeyi yapacağınız başka bir dünya. Sanal olsada , kullanılan para gerçek. Bu dünyada yaptığınız yatırım yapma, iş , arsa alma, ev alma, kiralama, ortak olma, insanlarla birebir iletişim kurma gibi hayatın normal akışının aynısını Metaverse Sanal Dünyalarında size sunuyor.

Bir çoğumuz zaman zaman şunu düşünmüşüzdür; Şu anki aklımla ve gördüklerimle bundan 50 yıl önce yaşasaydım, veya o yıllara dönebilseydim , şu işe yatırım yapardım , burada değilde ilerde çok değerlenecek şu konumda yaşardım, şu arsayı alırdım, diye hayal kurmuşuzdur. Öyle bir imkan olsaydı sanırım şu anda çok farklı bir konumda yaşıyor olurduk. Tabi o konumda yaşayanları tenzi ederim, onların dedeleri belkide çok ileri görüşlüymüş 🙂

İşte tamda yukarıdaki sebebten , bence bu işler daha yeni başlıyorken şimdiden bir yerinden yakalamak lazım. 2010 yılında BİTCOİN ilk çıktığında 1 Bitcoin 1 Dolardı ; şu anda bunu okurken bile evet çok büyük fırsat kaçtı dediğinizi duyar gibiyim. Şu anda 1 Bitcoin , 21.400 Dolar , bir ara 45.000 Dolar gördü.

Metaverse’de başında dahil olduğumuzda ileride bu tarz fırsatlar yakalayacağımız bir alem. Bunu fırsat gören yazılım şirketleri, kendi Metaverse Sanal Dünyalarını oluşturmaya başladılar. Bazıları baya ilerlemiş durumda. Benim şu anda daha detaylı bildiğim ve bir şekilde dahil olduğum OTON Blockchain alanında oluşturulan DEXART Metaverse Sanal Dünyasını anlatmaya çalışacağım.

Metaverse alanlarının kendilerine ait token ve coinleri bulunuyor. Bu dünyalarda sanal yaşarken, kripto paranızla yatırım yapabiliyorsunuz. Tabi gerçek dünyadaki gibi , ne kadar paranız varsa o kadar getiri sağlıyorsunuz. Ama başlangıçta çokta fazla paraya ihtiyaç yok. Doğru şekilde kullanırsanız içinde bulunduğunuz Metaverse alanda ciddi paralarda kazanabilirsiniz. Aslında burada önemli detay , bulunduğunuz Metaverse alanın sahip olduğu Coin’in ne kadar değerleneceği. Şu anda düşük maliyetten sahip olacağınız Coin’lerin değer kazandığında size kazandıracağı. Tabi bu sadece coin için geçerli değil. Bu alanlarda arsa satın almanız , oraya ev inşa etmeniz , diğer insanlarla iş konuşabilmeniz de mümkün.

Bu alanlar için şu anda , başta söylediğim 50 yıl öncesi zamanındayız. Yani şu anda buralara bulaşmanız ilerde çok iyi bir karar vermişim diyeceğiniz bir karar. Tamamıyla benim fikrim ve öngörüm. Kimse kabul etmek zorunda değil.

Oton ve Dexart

Söylediğim gibi ben Oton Blockchain’nine bağlanmış Dexart Metaserve alanını anlatacağım. Yaklaşık 5-6 yıl önce başlamışlar. Baya bir yol katedilmiş. Oton coin ve DXA token kripto paraya sahip. OTON sayfasına üye olup, bu sayfanızı Dexart Metaverse alanına bağladığınızda serüveniniz başlıyor.

İlk olarak size DXA token üretecek enerji birimleri sunuluyor. En ufak yatırım 10 $. Size tavsiyem ilk başta bu kadarlık bir yatırımla başlayıp, sistemi anlamaya başlamanız. Nasıl alacaksınız, nerde birikecek, birikenleri ne yapmanız gerekiyor, bunları anladıktan sonra kafanıza yatarsa istediğiniz kadar harcama yapabilirsiniz. Başta yavaş ilerlemenizde fayda var.

Aldığınız enerji üniteleri belli bir süre üretim yaparak size , enerji üretimi almak için yaptığınız harcamayı geri iade ediyor. Bunu DXA token olarak alıyorsunuz. Bunları nasıl değerlendireceğiniz size kalmış. İsterseniz Metamask cüzdanınıza çeker , istediğiniz Coin’e çevirirsiniz, isterseniz hesabınıza TL olarak çekersiniz. Yada sistem içinde yatırmaya devam edebilirsiniz. Hatta isterseniz size sunulan bir depoya koyar , karşılığında faiz alırsınız. Bunların hangisini yapacağınız size kalmış.

Ayrıca sitemi başka arkadaşlarınıza anlatıp kendi linkinizle sisteme dahil ettiğinizde onlarında yaptıkları harcamalardan belli miktarlarda Oton Coin alma fırsatıda veriliyor. Aslında bu size başlı başına bir iş sunuyor. Ve gerçekten zaman harcarsanız sadece bu şeklide bile ciddi getiri sağlayabilirsiniz.

Bu arada asıl detay yukarıdada söylediğim gibi elde edeceğimiz DXA Token ve OTON Coin ‘in ilerleyen zamanda ne kadar değer kazanacağı. Bu yazıyı yazarken ;

1 DXA Token = 0,0011 $

1 OTON = 0,0093 $

Bu değerlerin kısa değil ama çok uzun olmayan bir vadede (1-2 Yıl diyelim ) artacağı öngörüsü. Sadece şunu düşünün , yukarıdaki $ karşılıkların , 1 $ olması bile inanılmaz bir getiri demek. Şimdiden hesap ettiğinizin farkındayım, bende bu hesapları yaptığım için girdim sisteme. Kaybedecek bir şeyim yok, aöa kazanacağım çok şey olabilir.

Bunları sizi ikna için yazmıyorum , tamamen kendi görüş ve düşüncelerim, herkes yapmak istediği şey konusunda serbest 🙂

Dexart’ı daha detaylı başka yazılarımda olucak. Takip ederseniz sevinirim.

Bu ipuçlarını kaçırmayın!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir