Son Kripto Bükücü
Son Kripto Bükücü50'sinden sonra bu işlere bulaşmış , hayal peşinde koşan fani...Tecrübelerimi paylaşıyorumBu sayfadan edindiğiniz bilgilerle yapacağınız yatırımların sonuçlarından sorumlu değilim , bilginize

Metamask Kurulumu Nasıl Yapılır?

Metamask , kısaca coin ve tokenlerinizi tutabileceğiniz cüzdanınız olacak. Şimdi bunu nasıl kuracağınızı anlatacağım. PC’ye kurmayı göstereceğim. Dilerseniz aynı işlemleri , telefonunuza Metamask uygulamasını indirerekte yapabilirsiniz.

Bilgisayarınızda Crome’U açın. Google arama kısmına Metamask yazın. Aşağıdaki ekranı göreceksiniz.

Ekrandan 2. sıradaki chrome.google.com sayfasını seçin. Açtığınız sayfada Metamask’ı Chrom’a ekle göreceksiniz. Metamask Chrome uzantısıdır.

Ekrandaki Chrome Ekle tuşuna basın. Bastıktan sonra aşağıdaki ekran gelecek.

Ekrandaki uzantı ekle sekmesine tıklayalım. Tıkladığınızda Metamask’ı Chrom’a eklemiş oldunuz.

Ekrandaki görselde, sağ üst köşedeki (okla gösterdiğim) düğmeye basın, altta Metamask simgesini göreceksiniz. ona basın, aşağıdaki ekrana ulaşın.

Yukarıdaki ekrana ulaştığınızda , kuruluma başlayabiliriz. Başlarken tuşuna basalım. Sonrasında aşağıdaki ekran gelecek.

Ekranda Kabul Ediyorum tuşuna basın. Sonrasında aşağıdaki ekran gelecek.

Yeni kurulum yaptığımız için , Evet , kuralım penceresine tıklayalım.

Yeni ekranda sizden parola oluşturmanızı isteyecek. Kripto paralarınızı tutacağınız cüzdanınız olacağı için kuvvetli bir parola oluşturun. Kullanım şartlarını kabul edip, oluştur tuşuna basın.

BU ekranda Metamask güvenliği ve nasıl korunacağınız hakkında kısa bilgi veriyor. Sonraki tuşuna basın.

Bu ekranda Metamask’ın güvenliğinizi arttırmak için vereceği 12 kelime kilidini açacağız. Bu kelimeler çok önemli. Kaybetmemeye dikkat edin ve sırasıyla saklayın. İlerde bir sorun olup hesabınıza ulaşamadığınızda sizden bu 12 kelimeyi sırasıyla yazmanızı isteyecek. Yazamazsanız cüzdanınızı unutun 🙂

Kilit’i açın, sonraki tuşuna basın.

Size ekrandaki gibi 12 adet kelime verecek. Ben görmeniz için 2 tanesine tıkladım yukarıya taşıdım. sizde hepsine tıklayarak yukarıya taşıyın. Aynı sıra ile. Bu kelimeleri bir kaç farklı yerde sırasıyla saklamayı unutmayın, gerçekten önemli.

Onayla tuşu yandığında basın.

Ekrandaki görüntü kurulumun bittiğini gösteriyor. Chrome sağ üst köşede raptiyeye benzer kısma Metamask uzantısını ekledi ve sizin adınıza kurulumu yaptı.

İstediğinizde buradan Metamask cüzdanına ulaşabilir, istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz.

Metamask cüzdanında neler yapabileceğinizi başka bir yazımda paylaşacağım.

Bu ipuçlarını kaçırmayın!

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir